Ing. et Bc. Lucie Kejvalová


"Každá, i zdánlivě beznadějná, situace se dá rozmotat."
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Něco málo - osobního úvodem:

Osobně se řídím mottem "Žij okamžikem, protože ta chvíle, co právě prožíváš, už se nikdy nevrátí."

Přikládám jedno krátké zamyšlení o životě :-)

Co je vlastně život a co je v něm důležité? Vždy jsem si myslela, že nejdůležitější jsou vztahy mezi lidmi. A vlastně to tak asi i bude. Celý život je založen na mezilidských vztazích. Rozmanité cesty rozličných lidí se protínají .... . Každý člověk je členem tohoto koloběhu. Naprosto každý.

Ale vraťme se k tomu, že vše v životě je pomíjivé. Připadá Vám, že snad ne? Tak trochu zapřemýšlejte. Život se skládá ze vzpomínek a ty mohou být odlišné, ale většinou to jsou vzpomínky na různé události doplňované Vašimi pocity. A to je právě ono.

Závěrem přikládám malé životní doporučení, kterým se můžete řídit třeba právě Vy, kteří čtete zrovna tyto řádky .... "Dej každému dni příležitost, aby se mohl stát tím nejkrásnějším dnem v tvém životě."

PREZENTUJI ZDE NĚKOLIK MÁLO CITÁTŮ, NAD KTERÝMI JE TŘEBA SE ZAMYSLET

Pouze život, který žijeme pro ostatní stojí za to.
[Albert Einstein]

Šťasten je člověk, kterého varuje cizí chyba.
[Komenský Jan Amos]

Netoužíme po věčnosti, ale nechceme se dočkat chvíle, kdy naše činy a věci náhle úplně ztratí smysl. V takové chvíli se ukáže prázdnota, jež nás obklopuje...
[Saint - Exupéry Antoine de ]

Přátelství je láska bez křídel.
[Byron George Gordon Noel]

Chval přítele veřejně, ale kárej ho mezi čtyřma očima.
[Leonardo da Vinci]

Chlapec se stává mužem, když obejde kaluž, místo aby do ní vstoupil.
[Platón]

Nech ať žena pocítí slast lásky až do dřeně kostí, oba ať způsobem stejným pokaždé blaží ta věc... Věř mi, že vrcholná rozkoš se nikdy uspíšit nemá, nýbrž průtahem dlouhým zvolna se přivábit má.
[Ovidius Naso Publius ]

Opravdová láska myslí na daný okamžik a na věčnost, ale nikdy na délku trvání.
[Nietzsche Friedrich]

V lásce žádná pravidla neplatí. Můžeme sice studovat příručky, snažit se ovládnout své city, mít strategie chování, ale k čemu to všechno? Nakonec rozhodne srdce, a nám nezbyde nic jiného, než jej poslechnout.
[Coelho Paulo]

Láska je mocná čarodějka. I když jsi sám kouzelník, nikdy nepochopíš její kouzla.
[Goethe Johann Wolfgang von]

 

Tento web je pouze informačního charakteru.

 
 

Novinky v kostce pro rok 2010

Jednou z mála pozitivních změn je zvýšení daňového zvýhodnění na vyživované dítě ze současných 890 Kč na 967 Kč. Každý kdo pečuje o děti, tak státu odvede méně na zálohách na daň. Konkrétně 77 Kč měsíčně.

Co dalšího změní výpočet čisté mzdy

Vyšší příjmové skupiny bude zajímat razantní zvýšení vyměřovacího základu od 1.1. Maximální vyměřovací základ byl loni na úrovni 48násobku průměrné mzdy, tedy 1.130.640 Kč, v roce /2010/ se dostane na úroveň 72násobek průměrné mzdy, tedy 1.707.048 Kč. V tomto roce tedy budou zaměstnanci odvádět pojistné z celé mzdy, i když jejich měsíční mzda dosáhne cca 142 tisíc Kč. Loni to bylo zhruba 94 tis. Kč. Systém rovné daně zatím zůstává.

Veřejné zakázky budou mít černou listinu

Novela zákona o veřejných zakázkách přináší novinku v podobě registru osob se zákazem plnění veřejných zakázek. Na tři roky se do něj mohou dostat ty společnosti, které se ucházely o veřejnou zakázku s vědomě nepravdivými informacemi.

Novelou zákona o správci daně se mění pravidla pro doručování písemností. Pokud vám bude adresován dopis od správce daně do vlastních rukou a nebudete zastiženi pošťákem, pak se doba uložení písemnosti na poště zkracuje na 10 dní. Pokud si dopis nevyzvednete, považuje se za den doručení právě tento desátý den.


Nový postup v případě dopravní nehody

Nově se zavádí povinnost odevzdat společné hlášení o dopravní nehodě za poškozeného i za viníka nehody. Nová je taky hrozba sankce za provozování nepojištěného vozidla. I nadále v takovém případě může Česká kancelář pojistitelů požadovat příspěvek nepojištěného do garančního fondu. Nová je hrozba sankce ve výši 5000 Kč až 40 000 Kč.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one