Ing. et Bc. Lucie Kejvalová


"Každá, i zdánlivě beznadějná, situace se dá rozmotat."
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Něco málo - osobního úvodem:

Osobně se řídím mottem "Žij okamžikem, protože ta chvíle, co právě prožíváš, už se nikdy nevrátí."

Přikládám jedno krátké zamyšlení o životě :-)

Co je vlastně život a co je v něm důležité? Vždy jsem si myslela, že nejdůležitější jsou vztahy mezi lidmi. A vlastně to tak asi i bude. Celý život je založen na mezilidských vztazích. Rozmanité cesty rozličných lidí se protínají .... . Každý člověk je členem tohoto koloběhu. Naprosto každý.

Ale vraťme se k tomu, že vše v životě je pomíjivé. Připadá Vám, že snad ne? Tak trochu zapřemýšlejte. Život se skládá ze vzpomínek a ty mohou být odlišné, ale většinou to jsou vzpomínky na různé události doplňované Vašimi pocity. A to je právě ono.

Závěrem přikládám malé životní doporučení, kterým se můžete řídit třeba právě Vy, kteří čtete zrovna tyto řádky .... "Dej každému dni příležitost, aby se mohl stát tím nejkrásnějším dnem v tvém životě."

PREZENTUJI ZDE NĚKOLIK MÁLO CITÁTŮ, NAD KTERÝMI JE TŘEBA SE ZAMYSLET

Pouze život, který žijeme pro ostatní stojí za to.
[Albert Einstein]

Šťasten je člověk, kterého varuje cizí chyba.
[Komenský Jan Amos]

Netoužíme po věčnosti, ale nechceme se dočkat chvíle, kdy naše činy a věci náhle úplně ztratí smysl. V takové chvíli se ukáže prázdnota, jež nás obklopuje...
[Saint - Exupéry Antoine de ]

Přátelství je láska bez křídel.
[Byron George Gordon Noel]

Chval přítele veřejně, ale kárej ho mezi čtyřma očima.
[Leonardo da Vinci]

Chlapec se stává mužem, když obejde kaluž, místo aby do ní vstoupil.
[Platón]

Nech ať žena pocítí slast lásky až do dřeně kostí, oba ať způsobem stejným pokaždé blaží ta věc... Věř mi, že vrcholná rozkoš se nikdy uspíšit nemá, nýbrž průtahem dlouhým zvolna se přivábit má.
[Ovidius Naso Publius ]

Opravdová láska myslí na daný okamžik a na věčnost, ale nikdy na délku trvání.
[Nietzsche Friedrich]

V lásce žádná pravidla neplatí. Můžeme sice studovat příručky, snažit se ovládnout své city, mít strategie chování, ale k čemu to všechno? Nakonec rozhodne srdce, a nám nezbyde nic jiného, než jej poslechnout.
[Coelho Paulo]

Láska je mocná čarodějka. I když jsi sám kouzelník, nikdy nepochopíš její kouzla.
[Goethe Johann Wolfgang von]

 

Tento web je pouze informačního charakteru.

 
 

Nemocenské pojištění 2011

Změny v pojištění na sociální zabezpečení

Nejvýznamnějšími změnami v oblasti systému sociálního pojištění prošlo zřejmě nemocenské pojištění. Jako každý rok tak i letos se mírně zvyšují redukční hranice pro výpočet denního vyměřovacího základu. První redukční hranice nově činí 825 Kč, druhá redukční hranice 1 237 Kč a třetí redukční hranice 2 474 Kč. Dávka nemocenské se bude počítat stejně jako v roce 2010, tj. z 60 % denního vyměřovacího základu.

Oproti minulému roku, kdy zaměstnavatel proplácel zaměstnanci náhradu mzdy za dočasnou pracovní neschopnost „pouze“ za prvních 14 dní, se tato doba prodlužuje na tři týdny tedy prvních 21 dní nemoci. Pro firmy tato změna bude představovat podstatné zvýšení nákladů na zaměstnance.

Navíc si již zaměstnavatelé nebudou moci odečítat z pojistného polovinu náhrady mzdy za dočasnou pracovní neschopnost, které proplatili v měsíci, za který pojistné odvádí, a to dokonce i v případě náhrady mzdy vyplácené zaměstnancům se zdravotním postižením. U tohoto okruhu zaměstnanců měla původně možnost odpočtu zůstat zachována.

Novela odpočet ruší pro náhradu mzdy vyplácenou všem zaměstnancům. Právo odečtu zůstane pouze malým zaměstnavatelům s počtem zaměstnanců do 25 včetně, kteří se přihlásili k zvláštnímu režimu placení pojistného na sociální pojištění se zvýšenou pojistnou sazbou 3,3 %.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one